CK Teta

Uherské Hradiště

CHORVATSKO - Hvar - Sućuraj

Ostrov Hvar je nejdelším chorvatským ostrovem s největším počtem slunečních dnů. Je dlouhý 68,2 km, široký 10,5 km, celková rozloha je 299,7 km2, délka pobřeží je 254,2 km. Nejvyšší vrch ostrova je Sv. Nikola - vysoký 628 m. Na ostrově žije 11.459 obyvatel

Ostrov Hvar, král mezi dalmatskými ostrovy, byl známý od antiky svou důležitou strategickou a námořní polohou, bohatou vrstevnatostí historických období, kulturními a přírodními památkami a literaturou. Díky mírnému podnebí, teplým zimám a příjemným létům je hostitelem četných hostů, vědců a nahodilých návštěvníků, které přitahuje velkolepá středomořská příroda, bohatá tradice a noční život. Hvar je dnes považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě.

Sućuraj je malá rybářská obec a zároveň turistické letovisko, které leží ve východní části ostrova Hvar. Je to nejbližší místo na ostrově k pevnině.
Díky své poloze je Sučuraj ze tří stran obklopen mořem a proto je zde mnoho pěkných pláží. Klima je zde velice příjemné – jsou zde dlouhá, suchá a teplá léta, v létě zde vane příjemný vítr maestrál a tramontana, koupání je možné od dubna až do října. Hlavní pláž ''Česminica'' je vzdálena od centra Sučuraje pouze 200 m. Apartmány se nacházejí na ostrově Hvar v obci Sučuraj.

Na prostoru dnešního Sućuraje existují architektonické i jiné pozůstatky materiální kultury již z pradávných časů, které vypovídají o existenci dvou kousek od sebe vzdálených měst, která se při zemětřesení potopila, a jejichž pozůstatky jsou i dnes viditelné pod mořskou hladinou. Během staletí Sućuraj osidlovali a formovali Ilyrové, Římané, Slované, Benátčané a Francouzi, a svůj zlatý věk Sućuraj zažívá v 17. století, ze které doby se datuje také benátská Fortica, vybudovaná na obranu před útočníky.

V novější době se Šućuraj rozvinul v malé město, které je samo o sobě památkou (roku 1975 získal titul kulturní památka), protože pro náš dnešní život zachoval pořadí architektonických forem minulosti. Kostel sv. Ante Padovanského v barokním stylu s elementy gotiky dnes představuje jednu z nejhodnotnějších památek sućurajského církevního kulturního dědictví.

Druhou cennou památkou je klášter sv. Augustina a kostel sv. Jurja který vznikal postupně od 13. století a nejvíce se rozvinul v 15. a 16. století. Pěkně se projít sućurajskými ulicemi semknutých kamenných domů, prodloužit procházku kolem majáku, jižním a severním pobřežím mysu, obdivovat barvy a moře.

Pension Ivan

je vzdálený 150m od oblázkové pláže. Před domem se nachází prostorný dvůr s grilem, je zde stůl na stolní tenis, parkoviště. V přízemí je restaurace, ale pouze pro hosty domu. Apartmány se nacházejí v prvním a ve druhém patře rodinného domku. Všechny apartmány mají kuchyňský kout, soc. zařízení, klimatizaci, balkon, digitální satelitní televizi a připojení k internetu. V pensionu je 8x 3-lůžkové studio, 4x 4-lůžkové studio a 4x 5-ti lůžkový apartmán.

STRAVOVÁNÍ: polopenze (snídaně, večeře se podává dle dohody (polévka, hlavní jídlo). Majitel má vlastní rybářskou loď a proto nabízí pouze čerstvé ryby. K večeři se vždy podává vařená domácí zelenina.

VÝLETY: v nabídce možnost pronájmu motorové loďky, plachetnice, jízdního kola, zajištění výletů např. lodní fishpiknik cca 16 euro/osoba, Vidova Gora – nejvyšší vrch na Brači 778 m, odtud se Vám nabízí překrásný pohled na Bol – Zlatni rat a také na ostrov Hvar – vše dle nabídky majitele na místě.

Termín 2018

Počet nocí

Dospělý

Dítě 5 - 12 let

Dítě 0 - 5 let     

06.07. - 15.07.

 

 

7

 

 

8.900,-

 

 

7.400,-

 

 

bez lůžka a stravy

2.500,-

 

Cena na osobu zahrnuje: 7x ubytování včetně energií, klimatizaci, dopravu klimatizovaným autobusem, trajekt, polopenze, povinné pojištění proti úpadku, povlečení, ručníky, pobytovou taxu.

Cena nezahrnuje: Komplexní připojštění léčebných výloh včetně storna ALLIANZ 38,-/den/dospělá osoba, 20,-/den/ dítě do 15-ti let, 70,-/den/senior od 70let, příplatek za polopenzi dítě 0 - 5 let + 2.200,-

Nástupní místa: Zlín, Otrokovice, Uherské Hradiště (další místa po trase dle domluvy)

Zařazení zájezdu: 

Nezávazná rezervace