CK Teta

Uherské Hradiště

PŘEDVÁNOČNÍ WIELICZKA a KRAKOW

Wieliczka - prohlídka královských solných dolů (památka UNESCO) – od 9,30 hod.
Vstup cca do 59 Zlt, není v ceně zájezdu. Kurz polského zlotého je cca 6,60 Kč /1 Zlt.
Doly jsou z roku 1119, známé pod jménem Magnum Sall. Jde o unikátní prostory od 64m po 135 m pod zemí. Základní trasa solným dolem vede přes 20 komor. Všechny komory jsou propojené chodbami. Délka trasy v podzemí je zhruba 2,5 – 4km. Prohlídka s průvodcem trvá dvě až tři hodiny. Při prohlídce uvidíme nejatraktivnější výjevy na světě, např. do soli vytesané pohledy na hornický život, trpaslíky, kříže, uvidíme také několik kaplí a sálů, obraz Leonarda da Vinci – Poslední večeře Páně, vodní jezero, chodby. V největším sále se konají plesy. Někdy se tam hraje basketball nebo se koupe ve slaném jezeře. V podzemních prostorách se dá koupit spousta originálních suvenýrů. (Doporučujeme mít kapesné na útratu a něco teplého na sebe + 14°C). Fotografování 10Zl. Solné doly zapsané do svět.seznamu UNESCO v roce 1978. Délka exkurze v solných dolech: 2 (3 vč. muzea dolů) hod.
ODJEZD Z WIELICZKY v cca 11,30 HODIN do Krakowa.

Krakow – historické centrum zapsané v Seznamu světového dědictví UNESCO
 • Druhé největší město Polska na břehu řeky Wisly, působiště Karla Wojtyly
 • Impozantní drak před dračí jeskyní a nad ní královský gotický hrad WAVEL s katedrálou
 • Gotická katedrála sv. Stanislava a Václava - jedno ze 7 míst na světě s mimořádnou energii a krásou, základní okruh zdarma; kterou lze ale celou projít – dle dohody – vstup cca 12Zl.,1hod. Velmi působivé….
 • Královská cesta – Kanovnickou ulicí a okolím, nejkrásnější ulicí starého Krakova s možnou prohlídkou interiérů kostelů, k Jagelonské universitě, až na Hlavní náměstí – Rynek Glovnyj
 • Rynek Glovnyj - středověká Súkenice - 3 největší stavba svého druhu v Evropě, kostel Panny Marie - Mariánský kostel ze 14. stol., s mohutným dvouvěžovým průčelím a trubačem a s největším gotickým vyřezávaným oltářem na světě, radniční věž, atd.
 • Dle zájmu dále Florianskou ulicí k Floriánské bráně a k Barbakánu
 • Doporučujeme mít kapesné (cca 150Zl) na útratu a na individuální návštěvu např. Krakovského podzemí, Mariánského kostela, vyhlídky na Radniční věži, restaurací, nákup dárků atd.
 • Na náměstí osobní volno do 17,30 hodin – možný společný odchod z náměstí k autobusu -
 • ODJEZD z KRAKOWA z Parkoviště u WAVELU v 18,00 HODIN.

Termín: 22.11.2014
Cena : 690 Kč/osoba

Nástupní místa: Uherské Hradiště, Zlín

Příjezd cca 22:00

Zařazení zájezdu: